Başkan


Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay DEMİR

1975 yılı doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan da, Lisans ve yüksek lisans eğitimini ise İstanbul’da tamamlamıştır. Yüksek lisans Tezini Esnaflığın kuruluş felsefesi olan Ahilik üzerine yapmıştır. 1990 yılından günümüze kadar Sultanbeyli de ikamet etmektedir. Evli iki çocuk sahibidir. Sultanbeyli Birleşik Esnaf Sanatkârlar Odası’nda farklı dönemlerde çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2010 Yılında Esnaf odasında Başkan vekili olarak görev yaptı. Ticari faaliyetine ise 1997 yılından bu zamana kadar devam etmekte ve bu süreç içerisinde Gıda, Elektrik, Danışmanlık, ve Mali müşavirlik gibi alanlarda faaliyette bulunmuştur

Şuan devam etmekte olan Esnaflık faaliyetine ek olarak Sultanbeyli Tüketici Hakem heyeti ve Sultanbeyli Vergi Dairesi taktir komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Esnaf odası kuruluş ve işlemleri hakkında ihtisas sahibi olması sebebi ile bir çok dernek ve odalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

İlçemize Mesleki eğitimin (çıraklık eğitimi) gelmesi için göstermiş olduğu yoğun gayretleri, çabası sonucunda 2008 yılında İlçemize çok güzel bir Mesleki eğitim merkezi kazandırıldı. Yaklaşık 1000 çırak, kalfa, ustanın eğitim aldığı Mesleki eğitim merkezimizin güzel, faydalı bir okul haline gelmesi doğrultusunda büyük rol oynadı.

İlçemiz esnafının her türlü sıkıntı ve ihtiyacında çözüm noktasında her türlü gayreti gösteren Başkanımız Esnaf ve Sanatkârlarımızın sorunları nelerdir, Çözüm bekleyen sorunları nelerdir, Bilmekte olup, bunlarla ilgili bu zamana kadar da kısıtlı imkanlar doğrultusunda esnaf ve sanatkarın temsil edildiği tüm kurum kuruluş ve birliklere raporlar hazırlamıştır.

Esnaf odamızda oluşturulan Yönetim anlayışı; şeffaf, adil, hesap verebilir kurumlar oluşturmak. Esnaf ve sanatkarımıza hizmeti ön planda tutmak. Her türlü sorununda yanında olmaktır.