Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

KOSGEB’in yeni girişimcilere yönelik olarak sunduğu toplam 50 bin TL geri ödemesiz 100 bin TL geri ödemeli Girişimcilik Desteğinden faydalanmak isteyen katılımcılara yönelik olarak yürütülecek olan eğitim odamızın eğitim salonlarında düzenlenecektir.

Eğitimler 19.11.2019–29.11.2019 tarihlerinde, 18.00–22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılım için 18 yaş ve üzeri ve en az ilkokul mezunu  olma şartı aranmaktadır. Toplam 32 saat olan eğitime katılım için başvurular aşağıda yer alan link aracılığı ile on line yapılacaktır. Online başvurusunu tamamlayan adayların İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfına gelerek KOSGEB Girişimcilik Testini doldurması gerekmektedir. Test sonucunda 70 puan ve üzeri alan katılımcılar mülakata davet edilecektir. Katılımcılar yapılacak mülakat sonucu belirlenecektir.

Mülakatta adayların girişim için oluşturdukları iş fikri ve işi gerçekleştirmek için gerekli alt yapıları değerlendirilecektir. Yapılacak mülakatlar sonunda belirlenecek 30 kişi eğitime katılmaya hak kazanacaktır, eğitime katılım ücretsiz olup sertifikaya hak kazanmak içinderslere % 80 oranında devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitime katılmak isteyen adayların aşağıda yer alan linkten başvuru formunu doldurması ve Girişimcilik Testini tamamlaması gerekmektedir. Testin doldurulması için şahsen başvuru gerekmektedir. Son başvuru tarihi8 Kasım 2019 saat 16:30 olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurularının elektronik ortamda e-Devlet üzerinden kimlik doğrulaması yapılarak KOSGEB Bilgi Sistemi üzerinden en geç 13 Kasım 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Girişimcilik Testinden 70 puan ve üzeri alan adaylar, görüşmeye e-posta yolu ile çağrılacaktır. Mülakat sonuçları internet sitemizde yayınlanacaktır. Adaylara test ve mülakat sonuçları hakkında telefonla bilgilendirme yapılmayacaktır.

Saygılarımızla,